Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом

« Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя»

прошов у школі протягом жовтня місяця. В рамках місячника було проведено вікторину  «Що я знаю про здоровий спосіб життя»,  квест для учнів «Подорож країною Здоров’я »,  о формлено тематичну виставку «Спортивні перемоги - перемоги здоров'я» та
зустріч з працівником ФАПу  Козубенко Л.М.  на тему: «Відновлюй своє здоров’я правильним балансом діяльності й відпочинку»

01.09.2017  Свято   Першого    Дзвоника

Традиційно   1  вересня  шкільний дзвіночок скликав гомінку дітвору  Суботова на навчання. В цей день шкільна родина поповнилася першокласниками. П'ятеро  вихованців групи короткотривалого перебування дітей пішли до першого класу. Вітаємо всіх з Днем Знань та бажаємо успіхів у навчанні!

11.12.2015

"Ой, Андрію, Андрію, даруй нам надію!"- гучно лунало з вуст суботівських дівчат, учасниць українських вечорниць на Андрія

Пройшло це святкове календарно-обрядове дійство у Суботівській школі. Організаторами та учасниками вечорниць були вчитель української мови та літератури Копаниця Марія Іванівна, вчитель музики Тараненко Яків Іванович та їхні вихованці - учні 7-9 класів.
  Господинею свята була Копаниця  Марія Іванівна, які розповіла гостям про славну історію свята та необхідність збереження народних традицій, звичаїв та обрядів.

Смачна калита


Прийняли вечорниці дбайливі господарі Копаниця Марія Іванівна, вчитель музики Тараненко Яків Іванович.  Як і годиться, першими до оселі завітали дівчата із дзвінкими піснями. Очікуючи парубків-односельців, вони взялися до приготування та випікання головного атрибуту свята - калити, символу Сонця, щастя, достатку, добробуту та надії. Усім процесом керувала досвідчена господиня.
А поки готувалась калита, дівчата почали гадати, це найулюбленіша частина Андріївських вечорниць.

А як же без української пісні?


Через деякий час в оселю прийшли хлопці, вони принесли калачі з маком, яблука, горіхи. Жартами була пересипана мова парубків. Веселими піснями привітали хлопці господарів та дівчат, і почалися чудові переспіви, ігри й танці.
Багато гарних українських пісень пролунало на святі.Були тут і пан Коцюбинський (Дон Саша), і пан Калитинський (Комаренко Максим).  Хлопцям смакувала калита, яку вміло дістав Комаренко Максим, а дівчата показали себе справжніми господинями. Усім до вподоби прийшлися вареники, якими щедро пригощали усіх присутніх.

Веселий настрій та магічні дійства

На свято були запрошені гості: Андрій Крупяк - куратор проекту "Сильні локальні громади - шлях до успіху в розвитку місцевого самоврядування", Король Світлана Вікторівна - голова сільської ради, батьки учнів.
- Гарне свято організували вчителі та їх вихованці з метою підтримки та поширення народних традицій, адже свято Андрія — це веселий настрій, давні звичаї та магічні дійства, що вселяють у людей віру в найкраще, - поділилася враженнями Світлана Король.
Насамкінець учасники дійства разом з глядачами урочисто виконали пісню «Ми козацького роду».
Відчути атмосферу свята в українських традиціях можна було, лише побувавши на таких вечорницях — по-домашньому милих, по-козацьки галасливих, по-українськи — щедрих.

01.12.2015

1 грудня 2015 року в школі відбувся виховний захід серед учнівської молоді на тему: «Обери життя», учні переглянули презентацію «ВІЛ-СНІД. Ти повинен це знати!». Мета даної програми навчити учнів розрізняти поняття ВІЛ/СНІД, надати інформацію про основні шляхи передачі ВІЛ-інфекції, пояснити, як ВІЛ впливає на роботу організму , як вберегти себе від інфікування ВІЛ.

 03.11.2015

3 листопада у Суботівській ЗОШ І – ІІ ступенів стартував І етап Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

В рамках проведення конкурсу відбулися такі заходи:

1. Лінійка  «Шляхами слави Великого Кобзаря».

2. Виконання завдань конкурсу.

3. Перегляд відеоматеріалу «Обличчя української історії: Тарас Шевченко»

Учні долучились до проведення заходів. Серед найактивніших учасників слід відзначити учнів 9 класу Горову Юлію, Дона Олександра та Голуб Вікторію, які взяли участь у підготовці матеріалів та проведенні лінійки.

У виконанні конкурсних завдань взяли участь 6 учнів школи. Найкращими було визнано роботи  Горової Юлії та Голуб Вікторії – 9 клас. Ці учениці будуть захищати свої знання на ІІ (районному) етапі конкурсу.

21.10.2015

       Золота красуня — осінь-чарівниця! 
            По землі ступає, золотом іскриться. 
            В жовте і червоне листячко фарбує 
            І картини дивні, чарівні малює! 
            Небо синє-синє, листя кольорове, 
            А яке довкілля радісне, чудове! 
            А які  жоржини, наче сонце, квіти! 
           Світ наш неповторний, гарний, розмаїтий! 
           Світ наш незбагненний, дивний, загадковий 
           І такий прекрасний, і такий чудовий
!

В школі вже стало традицією щороку проводити  «Свято осені». От і сьогодні в нашій школі свято. Учні  1-9  класів брали участь у святі  «Дари  щедрої осені». Кожен клас мав можливість у повній мірі проявити свою фантазію та творчість. Діти овочами, фруктами, осінніми листочками та квітками прикрашали свої композиції. Композицій було дуже багато, кожна  з них заслуговує на похвалу.

 Окрасою свята  став «Осінній ярмарок», на якому діти продавали випічку, фрукти, овочі, власноруч виготовлені вироби: кошики , корзинки, аплікації квілінгу. Виручені  кошти вирішили використати для потреб класів.

14.10.2015

14 жовтня в Україні відзначають Покрову Пресвятої Богородиці як свято релігійне, національне, родинне. У народі це свято ще називають «Третя Пречиста» або просто – День українського козацтва.

Вже стало традицією В Суботівській школі проводити змагання між класами на спритність ,витривалість, силу та кмітливість. Традиції проводити змагання прийшли до нас із сивої давнини. Наші славні козаки не лише захищали рідну землю від чужинців, а й постійно готували юнаків до майбутніх походів.

Команди хлопців, яку представили учні 7-9  класів, продемострували свої знання з історії козацтва та активно відповідали на запитання вікторини, а команда дівчат демонструвала знання  про традиції та звичаї ураїнців на Покрову. Співали пісень, пригадували приказки, а Копаниця М.І. виконала власну пісню під аккомпанемент вчителя музики Тараненко Я.І.

Відомо, що козаки були фізично здоровими і сильними людьми, добрими вершниками. Наприкад, І. Підкова міг зігнути підкову, П. Сагайдачний змалку навчився натягати лук. Тому, наші учасники показали свої вміння, силу та спритність у 7-ми спортивних конкурсах та естафетах.

Тож, щиро вітаємо переможців, наших сильних та мужніх козаків:

І місце – команда  «Козаки» учнів 9 класу;

ІІ місце – команда  «Козачата» учнів 7-8 класу.

02.10.2015
Привітання з Днем  Учителя
Вчителю! Вклоняємось доземно
Перед великим іменем твоїм.
Вже проростають ті маленькі зерна
Під поглядом, як серце, золотим.
Учителю! Ти - наче нездоланність,
Крізь все просієш іскру доброти,
Щоб засвітить у серденьку дитячім
Вогонь священний розуму й краси.

Привітання з Днем Вчителя!

2 жовтня  для учнівсько - педпагогічного колективу  школи видався дуже цікавим…

       По-перше, це святковий настрій напередодні Дня вчителя. Святкові  учнівські газети, бездоганні квіткові композиції радували  своїми барвами вчительське око.

       По-друге, це день самоуправління. Новоспечені  «вчителі-предметники»  творчо підійшли до процесу викладання шкільних дисциплін. Дійсно, проявили не абиякий  учительський талант.

        По-третє,  це святковий концерт.  Радували своїми талантами   танцювальний гурт "Капітошки"  (учні 2-3 класів), пісенний вернісаж  відкрили вчитель музики Тараненко Я.І. та Комаренко Ірина, Голуб Вікторія, Горова Юлія. Гумористичній дует  "Два куми" - Дон С. та Комаренко М веселили всіх присутніх гуморесками. І,звичайно, звучали аплодисменти, найщиріші привітання та слова подяки  всьому учительському колективові.


До поки сонце світить з висоти,

Щебечуть птахи, зацвітають квіти,

Ми Вам життям бажаєм твердо йти,

І дням наступним від душі радіти!

Хай щастя завжди супроводить Вас,

Людська повага й шана не минають,

А вашу мрію й працю повсякчас

Лиш визнання вінчають!

 


 

01.09.2015

Новий навчальний рік  розпочався  першим уроком "В мому серці - Україна!", на який були запрошені гості - депутат Районної ради Малий І.І., учасник АТО  Дорош М.М., батьки учнів.


 
 01.09.2015
 

Знову ранок першого вересневого дня повниться мелодійними звуками

шкільного дзвоника. Знову вулиці нашого села  розквітають від дитячого щебету,

усмішок та чарівної хуртовини осінніх квітів. Ностальгічні погляди

дорослих, душевний щем, смуток і радість переплелися разом. Це наш край,

наша держава зустрічають День знань - справжнє всенародне свято мудрості,

доброти і людяності.

Усі шляхи цього дня ведуть до школи. Розпочинається новий навчальний

рік, який завжди означає відкриття нової, осяйної і часто нелегкої дороги –

дороги до знань, до нових звершень.

З усією теплотою серця цього дня адміністрація закладу висловлює

вітання учням, їх батькам, вчителям. Терпіння, наснаги, творчих злетів!

Зі святом Вас!
Зі Святом Першого Дзвоника


  1. 2 червня в Суботівській ЗОШ І-ІІІ ступенів ступенів стартувала оздоровча кампанія. На базі школи працює табір праці і відпочинку   з денним перебуванням   "Старшокласник" та табір відпочинку  з  денним перебування   "Сонечко"  Святкова лінійка першого дня-відкриття пройшла гарно, урочисто. Табірну зміну літа 2015 року – розпочато. Всі загони старанно підготувались до святкової лінійки – це було видно по загонових візитках. Завершив лінійку святковий концерт, де діти показали свої таланти у співі, танцях.

Цікавим та змістовним є відпочинок наших учнів.  Вже традиційними стали День рибалки, День навпаки, День розваг,  День спорту.

19.06.2015 

Ось і добігла кінця табірна зміна. Відпочинок був цікавим та змістовним, про це свідчать анкети дітей, відгуки батьків, та бажання приходити сюди знов і знов…  Урочиста лінійка закриття табору згукала всіх на шкільне подвір’я: лунали пісні, вірші, жарти. На згадку про відпочинок діти обмінялися власноруч виготовленими сувенірами. І наостанок, звичайно, дискотека. Лунає веселе : "Танцюють всі!" . До зустрічі, табір!   Пройде трішки часу, ми підростемо і прийдемо сюди знову.